צימרים חופשות וטיולים בישראל - My Vacation - השוואה בין צימרים בצפון לבין חופשה במלונות ים המלח

כניסת בעלי נכסים


איבדת סיסמא?
אין לך חשבון? הרשמה
השוואה בין צימרים בצפון לבין חופשה במלונות ים המלח

בשנים האחרונות החל להסתמן טרנד משמעותי בעולם האירוח הישראלי. אנשים רבים מעדיפים לצאת לבילוי זוגי או משפחתי בצימרים בצפון הארץ על פני אירוח בבתי מלון. צימר הוא למעשה מבנה פרטי המספק את כל השירותים הקיימים בדירה רגילה, רק ברמת עיצוב גבוהה, עם חיבור לטבע, מרפסת, ועם מגוון פינוקים ושירותים נלווים. צימרים מציעים בדרך כלל אווירה יותר אינטימית, טבעית, קרובה לאדמה, אווירה של טבע וחזרה למקורות, ואווירה פחות המונית. בדיוק מסיבה זאת, התפתח ענף הצימרים דווקא בכיוון של נופש זוגי רומנטי. בנוסף לכך, אנשים רבים אוהבים את אווירת הגשם, הסגריריות והחורף כשהם נמצאים בצפון הארץ. אזור הצפון נהנה מהיקף תיירות גבוה בתקופת החורף בדיוק בתחום הזה של ענף הצימרים.

לעומת הצימרים באזור הצפון, ישנו עוד איזור אחד המאפשר הנאה גבוהה גם בתקופת החורף. אזור זה הוא אזור ים המלח. בחלקו הדרום מערבי של אגם ים המלח נמצא מקבץ גדול מאוד של בתי מלון, הנקרא מלונות ים המלח. מלונות אלה מציעים חוויה דומה לחוויית צימר בגלל בידודם באזור המדברי של אזור ים המלח, הקירבה לים המלח שאינו ים המספק הנאה רגילה כמו כל ים אחר, אלא יותר ערך של חזרה לטבע, סגולות ריפוי, וכדומה. במלונות ים המלח פועלים מכוני ספא המציעים מגוון רחב של טיפולים, החל מטיפולים בסיסיים ועד טיפולי ספא חדשניים ורפואיים. כך למשל, ניתן למצוא באותם מכוני ספא עיסויים שבדיים, עיסויים תאילנדים ועיסויים רפואיים. כמו כן ניתן למצוא טיפולים חדשניים כמו איורוודה, טיפול בשמנים ארומטיים וטיפול באבנים חמות. המכונים מציעים גם שירותי סאונה, ג'קוזי, בריכות חמות, טיפולים במינרלים ייחודיים לים המלח, טיפולים רפלקסולוגים, ייעוץ תזונתי וכדומה. מאחר והאיזור נהנה מרמות טמפרטורות גבוהות גם במהלך החורף, נהנים בתי המלון בים המלח מתפוסה גבוהה גם במהלך עונת החורף.

צימרים באזור הצפון לעומתם, אינם מציעים שירותי ספא או את יתר השירותים המסופקים בבתי מלון, בין שמדובר במלונות ים המלח או מלונות באילת. הצימרים מעניקים אווירה חמה, בדרך כלל רמת עיצוב ואירוח גבוהה במיוחד, ג'קוזי במרבית הצימרים, וארוחות בוקר עשירות ומגוונות. יחד עם זאת, הצימרים מציעים משהו שבתי מלון באזור ים המלח אינם יכולים להציע, וזה פרטיות, קרבה לאמא אדמה, אינטימיות ואווירה חמה, הרחק מאנשים אחרים. הצימרים נבנים בדרך כלל במקבצים של מספר צימרים בודד, מסביב ישנה צמחיה רבה, מרפסת לכל צימר, וגדר המבודדת את הצימר מהצימרים השכנים על מנת ליצור אווירה חזקה של פרטיות ואינטימיות. אלו הם יתרונות שלא ניתן למצוא בבתי מלון.

הבחירה בין צימרים ובית מלון מבוססת על מגוון אלמנטים, בראש ובראשונה מטרת הנופש. אם מדובר בנופש זוגי רומנטי, הרי שצימר יכול להציע חבילה אטרקטיבית יותר, ואם מדובר בחופשה משפחתית שנתית, הרי שבית מלון יכול להציע יתרונות רבים יותר. יחד עם זאת, ההחלטה גם תלויה במיקום הצימרים ובית המלון, וכמובן במחיר. מחירי הצימרים אינם זולים, אך גם אינם יקרים ביחס לבתי מלון ברמת אירוח גבוהה. בסך הכל מדובר בהחלטה הנקבעת בעיקר על פי אופי האירוח הנדרש, כשרמת המחירים דומה למדי בין צימרים טובים ובתי מלון.

 
דקה 90 צימר השבוע צימרים בצפון צימרים וידאו