צימרים חופשות וטיולים בישראל - My Vacation - צפון איטליה בחורף -יש מה לעשות שם?

כניסת בעלי נכסים


איבדת סיסמא?
אין לך חשבון? הרשמה
צפון איטליה בחורף -יש מה לעשות שם?

איטליה, ארץ המגף רוויה ברומנטיקה, הסטוריה נופים מרהיבים ואנשים לבבים. חופשה חורפית בצפון איטליה יכולה להיות חופשה מעניינת וחלומית מתמיד עם הרפתקאות ואטרקציות שלא חשבתם עליהם. החורף הוא זמן נוח לצאת לחופשה אם מתכוננים ומתכננים כראוי את המסלול. מחירי הטיסות נוחים וכך גם מחירי מקומות הלינה. אמנם חלק מאתרי התיירות אינם פתוחים לקהל, אולם ישנם אתרי תיירות מיוחדים לתקופת החורף וגם האתרים הרגילים פחות עמוסים ונעים יותר לתייר בהם. צפון איטליה הוא יעד מצויין לטיול חורפי. הערים המרכזיות ונציה העשירה בהסטוריה ובאמנות, ורונה של רומאו ויוליה ו בירת האופנה מילאנו – כל אחת מהן היא יעד בפני עצמו. אתרי הטבע המרהיבים ביופיים בראשם אגם גרדה והרי הדולומיטים הפראיים מהווים אטרקציה נהדרת לטיול גם בחורף. וכמובן העיירות והכפרים הפזורים לאורך הדרך מציעים שכיות חמדה נהדרות, אוכל מצויין ויין לשמח לבב אנוש. בטיול חורפי בצפון איטליה יש לקחת בחשבון שצריך יהיה לסטות מהמסלול המתוכנן בשל תנאי מזג האוויר המשתנים ולכן מומלץ לתכן כמה מסלולים חלופיים המתאימים לסוגים שונים של תנאי מזג אוויר.

טיולי טבע

באיטליה אמנם לא קר כמו בצפון אירופה אבל עדיין קר ומושלג בתקופות שונות. אם אתם יוצאים בראשית החורף לפני השלג תוכלו להנות מטיולי טבע ונוף וסיורים בין העיירות הציוריות באיזור של אגם גרדה.אבל אם כבר נקלעתם לעונת השלגים אולי תעדיפו לבלות חופשה רומנטית בבקתה בדלומיטים עם יציאה לאתרי סקי. כמובן שצריך לקחת בחשבון חסימות כבישים עקב תנאי מזג אוויר סוערים במיוחד. במקרים כאלה תשכילו לעשות אם תצתידו מראש במזון משובח וביין טוב. כך תוכלו לבלות את היום ספונים בתוך הבקתה, מול האח המבוערת, עם בטן מלאה וראש סחרחר קלות מהיין כשבחוץ הסופה משתוללת.

טיול ערים

בניגוד לטיולי הטבע, לטיול אורבני גם בחורף תמיד ימצא פיתרון, מוזאונים, כנסיות וחנויות יהוו מקלט גם מפני מזג אוויר גשום או סוער. כשנוסעים לאיטליה כדאי להתכונן וללמוד קצת את ההסטוריה מראש. כמות המוזאונים וחפצי האמנות המוצגים שם היא כל כך גדולה ועוברת על פני תקופות שונות בהסטוריה. קצת רקע והכנה מוקדמת יגדילו את ההנאה שלכם מהביקור בכנסיות ובהבנה של ציורי הקיר, המוזאיקות והפסלים המוצגים בהם.

לסיכום

טיול חורפי בצפון איטליה בהחלט יכול להיות טיול חוויתי ויוצא דופן. כמו כל טיול ליעד אחר בעולם מומלץ להתכונן אליו כראוי, לתכנן מסלולי טיול וביקורים במוזאונים עם אפשרויות גמישות להחלפה בין ימי הטיול והתאמה שלהם לתנאי מזג האוויר בשטח.


 
דקה 90 צימר השבוע צימרים בצפון צימרים וידאו